Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņi mācās avārijas stāvokļa telpās. Atbildīgās valsts institūcijas ar problēmas risināšanu nesteidzas.
Tomēr pērnā gada nogalē, kas sakrita ar traģiskajiem notikumiem Rīgā, sākusies aktīva rosība, lai mūzikas skolas darbu varētu turpināt pagaidu telpās.
Kultūras ministrija prasa valdībai atbalstu un finansējumu, lai steidzami risinātu problēmu. Tomēr, kamēr dokumenti klejo par ministriju gaiteņiem, jaunie mūziķi talantu kaldina, nezinot, vai griestu apmetums skaņas vibrāciju izturēs.

Lai arī pēc Ventspils mūzikas skolas direktora Andra Grigaļa, kā arī Ventspils pašvaldības būvniecības administratīvās inspekcijas norādēm ēkas īpašnieks Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) bīstamību mazinājis, nostiprinot nesošās jumta konstrukcijas, neatkarīgu būvinženieru slēdziens ir skaidrs – ēka atrodas nepamierinošā pirmsavārijas stāvoklī un atsevišķas telpas ekspluatēt aizliegts.
Ekspluatēt aizliegts
Ēkas, kas atrodas Ventspils vecpilsētā un savulaik bijušas dzīvojamās mājas, bet pēckara laikā pielāgotas mūzikas skolas vajadzībām, būtu izmantojamas tikai pēc vērienīgas rekonstrukcijas. Tāpēc mūzikas skolas vadība, atbildīgās Kultūras ministrijas un VNĪ pārstāvji, izvērtējot situāciju, kopā ar speciālistiem nolēmuši turpmāk organizēt mācības pagaidu telpās un vienlaikus sākt darbu, lai sadarbībā ar pilsētas pašvaldību uzbūvētu jaunu ēku. Tajā atrastos mūzikas skolas vajadzībām piemērotas telpas, kā arī akustiskā koncertzāle. Jāpiebilst, ka šobrīd mūzikas skolai, kuras audzēkņi gūst labus panākumus gan starptautiskos, gan Latvijas vietējos konkursos, zāles, kurā varētu koncertēt, nav. To ekspluatēt sliktā stāvokļa dēļ aizliegts. Tāpēc skolas direktors A. Grigalis cer, ka Ministru kabinets neliks šķēršļus un piešķirs finansējumu ne vien pagaidu telpu īrei un pārvākšanās izdevumiem, bet arī jaunās mūzikas skolas projektēšanai un vēlāk būvniecībai.